Laser Parts
Oferujemy części najlepszej jakości
Start   |  Oferta handlowa   |   Optyka   |   Nowość   |   Download   |   Oprogramowanie   |   Technologia   |   Kontakt
Copyright (c) 2015    *   All Rights reserved   *  
Problemy ze zniszczonymi dyszami?

Przyklejenia odprysków?

Mamy rozwiązanie!
Jeden z największych producentów obrabiarek na rynku europejskim w artykule: "Zmienianie dysz jest łatwe", napisał:

"Dla zmian bezzałogowych nieprzerwane działanie w bezpiecznych warunkach jest najistotniejsze. Aby zapewnić ciągłość wysokiej jakości cięcia, zużyte dysze muszą być wymienione bezzwłocznie. Podczas programowania, użytkownik może wyszczególnić kiedy, po konkretnej liczbie godzin, zużyte dysze muszą być wymienione automatycznie" (źródło: TRUMPF EXPRESS 10.2004)

Oto problem!

Zniszczone lub ograniczenie funkcji dyszy poprzez  rozpryski jest nieprzewidywalne  i to nie tylko w sytuacjach, gdy praca odbywa się na maszynach w systemie bezobsługowym, ale również wtedy kiedy maszyna jest obsługiwana przez operatorów.

Dwa podstawowe czynniki niszczące dysze tnące:

1. PRZYKLEJENIA /ZAKLEJENIA/ Rozprysk, który przywiera do dyszy, rozregulowuje ognisko, powoduje upośledzenie działania pojemnościowych układów pomiarowych, zakłócają założone ciśnienie i strugę gazów roboczych. Wynikiem tego jest nieodpowiednia jakość cięcia aż do przerwania procesu cięcia włącznie. Rozpryski, które przylegają do dyszy często niszczą ją natychmiastowo. Wiele źródeł nie zaleca automatycznego czyszczenia dyszy, ponieważ za pomocą tego usuwane są jedynie rozpryski na zewnątrz, a nie wewnątrz dyszy. Miedź jest bardzo delikatnym materiałem i zniszczeniu poprzez rozkalibrowanie często ulega również otwór dyszy. Lepiej jest powlekać dysze tak, aby rozpryski nie mogły przywierać do niej.2. "ZAMAZANIA" Zniszczenie dyszy na skutek zetknięcia z materiałem /kolizja/. Tego rodzaju problemy wymagają uważniejszego wykonywania programów.
Proponujemy Państwu proste i tanie rozwiązanie. Dysze do wycinarek TRUMPF® z pokryciami chromem
Pokrycie PVD chromowe
  Polecane dla stali "czarnej", stali nierdzewnych i kwasoodpornych. Rozpryski nie przywierają do zewnętrznych jak i wewnętrznych części dyszy. Odpryski z wnętrza są wydmuchiwane przez gaz roboczy nie zakłócają strumienia poprzez zmniejszanie kształtu otworu środkowego

Są doskonałe również dla foliowanych arkuszy blach nierdzewnych i aluminiowych. Roztopiona folia nie przywiera do dyszy a niewielkie pozostałości mogą być z niej bardzo łatwo starte.
Oferta części do wycinarek Trumpf                                           Oferta części do wycinarek Bystonic