OPROGRAMOWANIE

JETCAM Expert CAD CAM oraz komplet programów posiadają wszystkie cechy, dopasowujące się do każdego rozmiaru firmy. Począwszy od małych firm do wielkich korporacji.
W przypadku małych firm jak i wielkich korporacji poszukujących maksymalnej automatyzacji, JET CAM Expert CADCAM dostarcza wszechstronny programy dla maszyn: wykrawarek, wycinarek laserowych do cięcia metalu, frezarek kształtowych, zaginarek oraz wycinarek do kompozytów, a także dla różnych konfiguracji maszyn lub maszyn i sprzętu ładującego/ rozładowującego oraz prostokątnych nożyc.

JETCAM jest instalowany i używany w ponad 70 krajach na całym świecie. Program oferuje najwyższy stopień automatyzacji przy wyjątkowo łatwej obsłudze. System oparty jest na bazie danych w technologii SEKT, pozwalającej w sposób automatyczny łączenie materiału, narzędzi oraz dostosowujący do nich parametry maszyny. Stanowi idealne rozwiązanie dla pojedynczych maszyn, jaki i zespołu maszyn, zmieniającego się pod względem liczebności elementów oraz integrującego się z firmą. Klienci dostają gwarancję pełnej aktualizacji całego programu lub wybranych przez nich funkcji.

Rysunek przedstawia zastosowanie funkcji Free Form High Performance Nesting porównanej z takim samym rozmieszczeniem w konkurencyjnym programie. Różnica wynosi, około 10%, co pozwala zredukować ilość potrzebnego materiału.

KONKURENCYJNY PROGRAM

JETCAM

Geometria

JETCAM posiada wszystkie funkcje CAD do rysowania oraz umożliwia importowanie standardowych plików DXF, IGES.

Procedury oraz wybór narzędzi

W oparciu JETCAM SEKT technologii system wybierze optymalne procedury oraz narzędzia w zależności od parametrów maszyny, używanego materiału oraz preferencji użytkownika. W celu zoptymalizowania pracy JETCAM stworzył szereg funkcji m.in. : mikrozłączenia, automatyczne : pozycjonowanie, wybór narożnika ( różne typy pętli, promieni, itp. ), do cięcia ażurów, nowe algorytmy do autorozmieszczania oraz wiele innych.

Rozmieszczanie / pakietowanie

Program umożliwia szeroki wybór opcji, począwszy od najprostszych kończąc na zaawansowanych. JETCAM posiada narzędzia do autorozmieszczania, które w połączeniu z modułem optymalizacji w sposób widoczny obniżają koszty, zużycie materiału oraz czas. Program może współpracować z modułem kontrolującym system oraz zaopatrzenie ( MRP).
Dobór narzędzi oraz ścieżek jest optymalizowany w oparciu o technologię SEKT, a także parametry maszyny oraz klienta. Prawdopodobieństwo kolizji pomiędzy głowicą a materiałem została zminimalizowana. Rodzaj narzędzia oraz ścieżki są generowana automatycznie, jednakże mogą być modyfikowane manualnie.

oprogramowanie

POTRZEBUJESZ POMOCY?

Lista maszyn:

Accu-Router
Adige Sala
AKS (plasma)
Amada (all variations)
American GFM Cutter
Balliu
Baltec
Beyeler
Behrens
Blackman & White
Burny Oxyfuel Flame Cutter
.Bystronic
Carrier
Cincinatti
Creneau
Danobat
Di-Acro
Economos
Edel
ESAB
Esprit
Esprite
Euromac
Exact
Fagor
Farley Plasma
Finn-Power
Flow
Gerber
GFM
Goiti
Haco (Omes)
Hangkwang
Heidenhain
Held Pedilas
Hyperterm
Jinfangyuan
Komatsu
Koike
Whitney
Zinser CNC-500
Zund

Komo
Lazerblade
Lasercomb
Laser LabLectra
LVD/Shape
Mazak
Messer Griesheim
Metrisa
Microstep
Mitsubishi
Motion Master
Multicam Router
Murata Wiedemann
Nisshinbo
NTC Nippei
Omax
Omes (Haco)
Pass Power Press
PC-800 Retrofit controller
Prima
Platemaster (flame / plasma)
Pullmax
Rainer
Raskin
Rhodes Pierce-all
Rohmer and Stimpfig
Ridder Waricut
Safan Laser
Salvagnini
Samho
Shadow
Shoda
Smeral
Strippit
Tailift
Tecnology Italiana
Thermwood
TrennTek
Trumpf (all variations)
Vanad
Wadkin